מי אנחנו

מרכז קשרים הוא בית חם לטיפול בהתמכרויות התנהגותיות באווירה משפחתית ומקבלת

שיטת הטיפול הייחודית במרכז, מקנה דרך חיים חדשה למכורים ולבני משפחותיהם. היא מעניקה כלים להתמודדות עם ההתמכרות, עם מצוקות ועם לחצים ומסייעת לבצע שינוי תודעתי והתנהגותי משמעותי בחיי המטופלים.

האני מאמין שלנו

אנו במרכז קשרים לגמילה מהתמכרויות במודיעין, מאמינים כי התמכרות היא מענה שגוי למצוקה נפשית עמוקה. על כן, מעבר להפסקת השימוש במושא ההתמכרות, אנו מאתרים את המניעים, הסבל והמצוקות הנפשיות שהביאו את האדם להתמכרות. בתהליך הטיפולי אנו מתמקדים בשחרור המטופל מהתלות השלילית ובבניית אורח חיים בריא יותר.

 

אנו מאמינים כי טיפול מערכתי בכל חברי התא המשפחתי שנפגעו בעקבות ההתמכרות הוא המפתח לשיקום, להבראה וליציבות לאורך זמן. על כן בנוסף לטיפול במכור, אנו מציעים תמיכה וליווי לבת/בן הזוג של המכור לקבלת תמיכה וכלים, הדרכה זוגית וטיפול בילדי המכור החיים בצל ההתמכרות.

 

למי מיועד הטיפול במרכז קשרים?

הטיפול מיועד  לגברים ולנשים מעל גיל 18 הסובלים מהתמכרות, או קדם התמכרות להימורים, מין, פורנוגרפיה, אכילה כפייתית, יחסים מזיקים, מחשב, אינטרנט ועוד.
בנוסף, יש למרכז קשרים יחידה מיוחדת לטיפול בנוער בסיכון להתמכרות. הטיפול מיועד לנוער מגיל 14 מעלה, וכולל הדרכות הורים וטיפול פרטני לבני נוער .

הטיפול מיועד לאנשים בעלי יכולת קוגנטיבית גבוהה, שלא ימצאו לנכון לפנות לשירותי הרווחה, המסוגלים לקחת אחריות על טיפולם ולבצע שינוי בחייהם. הטיפול מותאם לאנשים העובדים לפרנסתם ואשר ימשיכו לעבוד במקביל לתהליך הטיפול בהתמכרות, תוך שמירה על שגרת חייהם הרגילה.
בנוסף, לנו במרכז קשרים יש ניסיון מוכח בטיפול במכורים בעלי רקע דתי ברגישות ודיסקרטיות תוך התחשבות במאפייניהם הייחודיים.

 

תמיכה בבני המשפחה

ניסיוננו המקצועי הוכיח כי התייחסות לכל חברי התא המשפחתי החיים לצד ההתמכרות, חיונית לשיקום המשפחה. על כן, אנו מציעים תמיכה וליווי לבת/בן זוג של המכור, לילדיו הבוגרים, ולהורים למכורים החשים מצוקה וחוסר אונים מול המכור וההתמכרות. בנוסף, מרכז קשרים מעניק הדרכה הורית לטיפול נכון בילדים הצעירים החיים בצל ההתמכרות, והדרכה זוגית לשיקום הזוגיות במידה ונפגעה.

 

הצוות המקצועי של מרכז קשרים

צוות מרכז קשרים מורכב ממטפלים מקצועיים, עובדים סוציאליים ופסיכותרפיסטים בעלי ניסיון עשיר ומוכח בטיפול בהתמכרויות בשיטת 12 הצעדים שמדריכים את המטופלים ומלווים אותם בתהליך הגמילה וההחלמה.

 

הצוות הינו חם ואמפתי ומטפל בפונים ברגישות ובדיסקרטיות היוצרת אמון ותחושת הכלה החשובים כל כך לתהליך ההחלמה.