סוגי התמכרויות

התמכרות למין

התמכרות למין היא התמכרות לפעילות מינית מוגברת. המכור למין מאבד שליטה ואינו מצליח לרסן את עצמו למרות רצונו. עיסוקו הכפייתי בתכנים מיניים ורומנטיים פוגע במהלך חייו, בעבודתו ובתפקודו היומיומי עד כדי ניתוק חברתי. בנוסף על הפגיעה החמורה ביחסיו עם בת/בן זוגו ועם משפחתו, לעתים קרובות הוא נמצא בסיכון להידבקות במחלות וזיהומים ואף עברות מין.

 

בחן את עצמך: האם אתה סובל מהתמכרות למין – שאלון לגברים

בחן את עצמך: האם את סובלת מהתמכרות למין – שאלון לנשים

בחן את עצמך: האם אתה סובל מהתמכרות למין באינטרנט

קרא עוד »

התמכרות לאוננות

מה רע בלאונן?
הכל עניין של מינון.
כלומר, ניתן לענות על השאלה הזאת כמו שניתן לענות על השאלה מה רע בלאכול? מה רע בלהתאמן? מה רע בצפייה במסכים?
בכל אחת מהדוגמאות ניתן להגיד שיש דברים טובים. אנחנו אוכלים כדי לחיות בלי אוכל לא היינו מתקיימים. בלי פעילות פיזית הגוף שלנו היה מתנוון, הצפייה באינטרנט פותחת לנו עולם שלם של מידע וחוויות ויכולת לתקשר עם כל העולם. ואוננות מאפשרת לנו פורקן ממתח מיני, נותנת לנו הנאה ומרגיעה.
מתי התנהגות הופכת להיות בעייתית? כשהאדם אוכל כמויות מוגזמות, כאשר האוכל הוא מרכז היום שלו, ההנאה העיקרית בחייו. או כאשר המתאמן נמצא בחדר הכושר המון שעות כל יום, כאשר הוא עסוק ללא הרף בדימוי הגופני שלו וחווה ירידת משקל מעבר לנורמה.
מתי האוננות הופכת לבעייתית?

קרא עוד »

נשים מכורות לקשרים לא בריאים

החברה הישראלית מתחילה להכיר במונח התמכרות למין. אולם, לרוב מייחסים התמכרות זו לגברים שצורכים מין בתשלום, מנהלים רומנים מחוץ לנישואים ו\או מאוננים בכפייתיות.
אך מה לגבי נשים? האם יש נשים שמכורות למין?

קרא עוד »

התמכרות להימורים

כולנו מהמרים פה ושם – אם במילוי כרטיס טוטו, אם בהתערבות תמימה עם חברים, או גרוד כרטיס חיש גד.

 

בחן את עצמך: האם אתה סובל מהתמכרות להימורים?

קרא עוד »

התמכרות לאינטרנט

המחשב הביתי והאינטרנט גרמו להתייעלות בחיינו והעלו את תפוקת העבודה. הצע בלתי מוגבל של אתרי אינטרנט, יישומים מגוונים, דואר אלקטרוני, חדרי צ'אט וקבוצות דיון הנתונים בנגישות ישירה ומהירה במוצר חוקי המקובל חברתית , הפכו את המחשב ל"סם ממכר" נגיש.

קרא עוד »

התמכרות לאוכל – אכילה כפייתית

התמכרות לאוכל היא עיסוק כפייתי באכילה ובמזון.
דיאטה, הרעבה עצמית ולעיתים אף הקאה יזומה עומדות במרכז חייו של המכור. הוא אינו משתמש באוכל כמקור תזונה, או למטרות שובע, אלא כדרך להתמודד עם לחצים, מתחים, קונפליקטים רגשיים ובעיות יומיומיות. ההתמקדות במזון מאפשרות למכור לברוח מרגשות ותחושות לא נעימים.

 

בחן את עצמך: האם אתה סובל מאכילת יתר כפייתית?

קרא עוד »