התמכרות למין

צרו קשר כעת ותחזירו את החיים למסלולם:

התמכרות למין היא התמכרות לפעילות מינית מוגברת. המכור למין מאבד שליטה ואינו מצליח לרסן את עצמו למרות רצונו. עיסוקו הכפייתי בתכנים מיניים ורומנטיים פוגע במהלך חייו, בעבודתו ובתפקודו היומיומי עד כדי ניתוק חברתי. בנוסף על הפגיעה החמורה ביחסיו עם בת/בן זוגו ועם משפחתו, לעתים קרובות הוא נמצא בסיכון להידבקות במחלות וזיהומים ואף עברות מין.

 

המכור למין מחפש את הגיוון והריגוש סביב נושא המין והרומנטיקה. קיים אצלו צורך כפייתי ליחסי מין  או לקשרים רומנטיים, דבר המביא אותו להחלפת פרטנרים תכופה. הוא משקיע זמן רב ונכון להוציא סכומי כסף גדולים על מין ורומנטיקה. הוא עסוק במחשבות ופנטזיות גם כשהוא נמצא לבדו ולכן אוגר ולעיתים מסתיר חומר פורנוגרפי ועושה שימוש מופרז במציאת חומרים אלו באינטרנט.

 

הפנייה לגמילה ממין מלווה לא אחת במבוכה גדולה שכן החברה נוטה לסווג מכורים למין כסוטים. בנוסף, קשה למטופל להכיר בכך שהוא מכור לדברים ש"כולם עושים" ולראות במעשיו משהו חריג.

 


בחן את עצמך: האם אתה סובל מהתמכרות למין – שאלון לגברים

בחן את עצמך: האם את סובלת מהתמכרות למין – שאלון לנשים

בחן את עצמך: האם אתה סובל מהתמכרות למין באינטרנט


 

התמכרות לאתרי פורנו באינטרנט

התפתחות הטכנולוגיה וכניסתו הדרמטית של האינטרנט לחיינו, העלתה את כמות המכורים לאתרים פורנוגרפיים. בעבר המכור היה צריך לצאת מביתו, להוציא כסף כדי לרכוש מגזין, או קלטת וידאו ובעיקר להתמודד עם סכנת הבושה שמא יפגוש אדם שהוא מכיר. כיום הסמארטפון, הטאבלט, או המחשב הנייד בשילוב עם ההיצע ההולך וגדל של אתרי פורנוגרפיה, מאפשרים גישה לחומרים אלו ללא טרחה וסיכון והופכים את תופעת ההתמכרות הזו לנפוצה ביותר.

 

הטיפול בהתמכרות למין

פנייה לעזרה מקצועית לצורך גמילה חשובה מאוד. מטרתה אינה להימנע מקיום יחסי מין, או פגישות רומנטיות, כמו בהתמכרות לסמים ולאלכוהול, אלא להחזיר למטופל את השליטה בנטיותיו לשם קיום חיים נורמאליים והנאה מפעילות מינית בריאה במסגרת מערכת יחסים חיובית.

 

הטיפול מתמקד בזיהוי הגורמים שהובילו להתמכרות ובטיפול ספציפי בהם, בהתחברות מחדש למציאות החיים, בבניית אמון של המטופל בעצמו, בשיקום מערכות חייו שנפגעו ובניתוב כוחותיו לאפיקים בריאים יותר.

 

האם ניתן להתמודד לבד עם התמכרות למין?

המציאות מלמדת כי ניסיון לצאת מההתמכרות למין לבד מביאה לייאוש ותסכול.
במרכז קשרים תמצא צוות טיפולי תומך ומקצועי בעל ניסיון מוכח בטיפול בסוגים שונים של התמכרויות לסקס והבאת המטופל להפסקת ההתמכרות ושינוי משמעותי בחייו.

למה גברים ונשים מרבים לאונן או לקיים יחסי מין?

צורך ברוגע, ריגוש או בריחה. האדם המכור לאוננות, למשל, לא מאונן כדי לספק צורך מיני, אלא הוא מחפש רוגע ,ריגוש או בריחה ממצוקה נפשית. גבר שפנה אלינו לעזרה סיפר שהוא זוכר את הרגע שהוא למד להשתמש באוננות כדי להרגיע את עצמו נפשית. הוא היה בן 9 ושמע את הוריו רבים ופחד שאבא יפגע באמא, הוא שכב במיטה ומצא את עצמו נוגע באיבר מינו, וזה הרגיע אותו. יש נשים שמדווחות על מצוקה נפשית קשה הנובעת מטראומה שעברו ולא יכולות להירדם בלי לאונן או לקיים יחסי מין. אין להן עניין באוננות, אין להן עוררות מינית מהאוננות אבל אין להן יכולת לישון בלי לאונן. יש גברים שמכורים לפורנו שכדי להגיע לסיפוק מיני ,כל הזמן מחפשים יותר ויותר ריגוש ומוצאים את עצמם צופים בתכנים קיצוניים שלא היו מאמינים על עצמם שייצפו אי פעם כאשר התחילו עם האוננות. הם באים אלינו כאשר הם נבהלים מעצמם.

הם טוענים שלעולם לא היו מאמינים שייצפו בתכנים כאלה קשים

המחשב הביתי והאינטרנט גרמו להתייעלות בחיינו והעלו את תפוקת העבודה. הצע בלתי מוגבל של אתרי אינטרנט, יישומים מגוונים, דואר אלקטרוני, חדרי צ’אט וקבוצות דיון הנתונים בנגישות ישירה ומהירה במוצר חוקי המקובל חברתית , הפכו את המחשב ל”סם ממכר” נגיש.

בקשר לפורנו ניתן לעתים לשמוע את הטיעון ״כולם עושים את זה ״ ״זה לא גורם שום נזק״ ״אני יכולה להפסיק מתי שאני רק רוצה״. פורנו הוא לא סמים או אלכוהול אני יכול להפסיק תוך שניה״. אלו מקצת המשפטים שאומרים לעצמם צרכני וצרכניות של פורנוגרפיה.

המציאות מלמדת כי ניסיון לצאת מההתמכרות למחשב ואינטרנט לבד מביאה לייאוש ותסכול.

במרכז קשרים תמצא צוות טיפולי תומך ומקצועי בעל ניסיון מוכח בטיפול בהתמכרות למחשב ואינטרנט והבאת המטופל לשינוי משמעותי בחייו. המחשבה על ערב אחד ללא פורנו הופכת להיות בלתי מתקבלת על הדעת. הפורנוגרפיה הופכת להיות נוכחת. הפנטזיות מכתיבות את מערכות היחסים או גורמות למערכות היחסים להראות אפורות יותר ובלתי נחוצות.
מה שהתחיל כהצצה מתוך סקרנות הפך להרגל. ולאט לאט השגרה החדשה הופכת להיות מעניינת יותר מהמציאות. הסטנדרט משתנה. הפורנו הופך להיות נוכח יותר ויותר בשגרה היומיומית. השעה היומית הופכת לצפייה ארוכה לתוך הלילה. מערכות יחסים רומנטיות או זוגיות הופכות להיות פחות מעניינות. עם הזמן העניין בפורנו הולך ומתעצם וגם הצורך להסתירו.

בת זוג של מכור למין – ומה אם הוא לא מעוניין להגיע לטיפול?

אם רמת ההכחשה של המכור כה גבוהה, והוא מסרב להודות בבעיה ולהגיע לטיפול, את אינך צריכה להיות ה”קרבן” ולשלם את מחיר ההתרסקות שלו. לך מגיעה עזרה ותמיכה. אנו מציעים טיפול שיתמקד בך ובקשיים שלך כבת זוג שחיה לצידו של המכור. ניסיוננו המקצועי הוכיח כי טיפול והקניית כלים מעשיים לבת זוג של מכור שיפרה את איכות חייה, העניקה לה עצמאות וניתוק בריא מהמכור שאפשרו לה חיי שלווה. נוסף על כך השינוי שהתחולל בבת הזוג השפיע, לא פעם, ביחסי הגומלין על המכור והביאה אף אותו לשינוי.

המעבר החד בין אישה נורמטיבית לכוכבת פורנו

אנחנו יכולים להעלות אינספור שאלות מוסריות בנושא תשלום עבור שירותי מין, אבל כל זה לא יעזור אלא אם כן נשים בישראל וברחבי העולם יתעוררו ויראו לאיזו מלכודת דבש הן נופלות. בעוד הרוב המכריע של נשים לא יסכימו להשתתף בסרט פורנו, באתרים פופולאריים מסוימים, זה הפך נורמטיבי. נשים “מן השורה” נגררות לעיתים אל מציאות שבה הן הופכות כוכבות פורנו, בתשלום מלא. אימהות לילדים, נשים בזוגיות ונשים קרייריסטיות שבמציאות אחרת היו יכולות לעשות חיל בניהול עסקים בתחומים אחרים, מוצאות את עצמן לא פחות מאשר מספקות שירותי מין בתשלום, באתרים פופולאריים מסויימים.

התמכרות למין – נשים וגברים לוקחים אחריות על צריכת תכנים פורנוגרפיים

בשל העובדה שיש אתרים שלא מזוהים בהתחלה בדיוק כאתר פורנו – גברים ונשים רבים מוצאים את עצמם פועלים, כצרכני תכנים או כספקים שלהם, ולא מרגישים שזו בעייה ערכית. כך, מזיקה הרשת החברתית לקהילה פעמיים: פעם אחת באספקת תוכן פורנוגרפי במסווה של תכנים “מן השורה”, ובפעם השנייה בגרירה של קהל משתמשים חדש להתנהגות שלא היו בוחרים במצבים רגילים. מן הראוי שכל אחד מאיתנו יעשה בדק בית בנוגע לגבולות שלו, ויתאים את הפעילות ברשת החברתית לאותן המגבלות שלפיהן אנחנו מנהלים את חיינו באופן כללי.

התכנית הטיפולית שאנו מציעים נועדה להקנות דרך חיים חדשה ולהעניק כלים להתמודד עם ההתמכרות, עם מצוקות ועם לחצים והיא מביאה את המטופל לבצע שינוי משמעותי בחיים. התכנית משלבת טיפול אישי וקבוצתי ומבוססת על הגישה האדלריינית ושיטת 12 הצעדים. ניסיון העבר מוכיח כי שילוב בין גישות אלו היא הדרך היעילה ביותר לטפל במכורים. הטיפול מאפשר למכור להתמודד עם מצוקותיו ולהפוך לאדם התורם למשפחתו ולחברה.

המומחים לטיפול בהתמכרות למין של מרכז קשרים ילוו אותך מראשית הדרך, יתאימו לך תכנית טיפול אישית בדיסקרטיות מוחלטת ויתמכו בך לאורך תהליך השינוי האישי.

 

 

כפי שאנו עוזרים לרבים אחרים הסובלים מהתמכרות למין ופורנוגרפיה, אנו נכונים לסייע גם לך ולהציע לך טיפול מקצועי ואישי. עם הצוות המקצועי של מרכז קשרים אתה כבר לא לבד ויש לך עם מי לדבר.

 


בחן את עצמך: האם אתה סובל מהתמכרות למין – שאלון לגברים

בחן את עצמך: האם את סובלת מהתמכרות למין – שאלון לנשים

בחן את עצמך: האם אתה סובל מהתמכרות למין באינטרנט