"בגידה דיגיטלית" – האם יש דבר כזה?

 

אין ספק שהאינטרנט והרשתות החברתיות שינו את הדרך בה בני האדם מתקשרים האחד עם השני. חשבו על כמות האנשים שהייתם צריכים לדבר איתם בעבר כאשר רציתם לשלם חשבון חשמל או לשווק את העסק שלכם וכיצד אתם יכולים לעשות זאת כיום, מבלי לדבר עם איש. לתופעה הזו השפעות חיוביות ושליליות, אך חשוב לשים אליה לב מכיוון שהיא נוגעת לעוד ועוד תחומים ככל שעוברות השנים: במקום לצאת לבר, אנשים מחפשים דייט באפליקציות ובאתרי היכרויות; במקום ללכת לפגישות קבוצתיות ולחוגים, אנשים משתייכים לקבוצות בפייסבוק ולפורומים דרכם הם "נפגשים" עם אנשים מתחומם; במקום לזמן אדם לראיון עבודה, המעסיק שולח למועמד שאלון אותו הוא צריך למלא ולהחזיר בדואר אלקטרוני ויש עוד דוגמאות רבות. לפיכך, אין ספק שגם הדרך בה אנו יוצרים קשרים רומנטיים ומיניים – משתנה.

 

מהי בגידה מקוונת?

מכיוון שבני האדם עברו במידה רבה מתקשורת פנים אל פנים לתקשורת מקוונת דרך אי-מיילים, צ'אטים, הודעות טקסט ורשתות חברתיות גם הדרך בה אנשים בוגדים עברה למרחבים המקוונים. בגידה מקוונת יכולה לכלול פעילות שסובבת סביב סקס דרך שימוש בתמונות מיניות או הודעות טקסט או צ'אט מיניות, אך היא יכולה גם, כמו כל תקשורת אחרת, להוביל להתאהבות אמתית ולקשר משמעותי מאוד בין שני מבוגרים, בין שהם נפגשו "באמת" ובין שלא. אם את או אתה חשים שבן או בת הזוג שלכם בוגדים בכם באופן דיגיטלי, חשוב להתייחס לעניין ברצינות כמו כל בגידה אחרת.

 

מהי בגידה?

כדי להבין מהי בגידה מקוונת, צריך קודם כל להבין מהי בגידה. האם אתם מאמינים שבן או בת הזוג שלכם בוגדים בכם? זוהי השאלה הראשונה עליה אתם צריכים לנסות לעשות בכנות האפשרית. האם הם מרוחקים? האם הם ממציאים תירוצים משונים מדוע הם אינם חוזרים הביתה? האם הם נמנעים ממחויבויות משפחתיות כלפיכם וכלפי הילדים בתירוצים שונים? אם עניתם על שאלות אלו בתשובה חיובית, כנראה שאתם חשים נבגדים על ידי בני הזוג שלכם, ובדיוק כפי שהייתם רוצים לטפל בעניין אם היה מדובר בבגידה שמתרחשת אצל המאהב\ת בבית או בבית מלון, כך מותר לכם להיות מודאגים ולהרגיש שחשוב לכם לטפל בעניין אם מדובר בבגידה דרך הפייסבוק או אתר אינטרנט אחר. האמצעי יכול להשתנות, אך תחושת הבגידה קיימת ולכן חשוב להתמודד אתה ככזו, אתם ובני זוגכם ביחד.