התמכרות למין

התמכרות למין היא התמכרות לפעילות מינית מוגברת. המכור למין מאבד שליטה ואינו מצליח לרסן את עצמו למרות רצונו. עיסוקו הכפייתי בתכנים מיניים ורומנטיים פוגע במהלך חייו, בעבודתו ובתפקודו היומיומי עד כדי ניתוק חברתי. בנוסף על הפגיעה החמורה ביחסיו עם בת/בן זוגו ועם משפחתו, לעתים קרובות הוא נמצא בסיכון להידבקות במחלות וזיהומים ואף עברות מין.

 

המכור למין מחפש את הגיוון והריגוש סביב נושא המין והרומנטיקה. קיים אצלו צורך כפייתי ליחסי מין  או לקשרים רומנטיים, דבר המביא אותו להחלפת פרטנרים תכופה. הוא משקיע זמן רב ונכון להוציא סכומי כסף גדולים על מין ורומנטיקה. הוא עסוק במחשבות ופנטזיות גם כשהוא נמצא לבדו ולכן אוגר ולעיתים מסתיר חומר פורנוגרפי ועושה שימוש מופרז במציאת חומרים אלו באינטרנט.

 

הפנייה לגמילה ממין מלווה לא אחת במבוכה גדולה שכן החברה נוטה לסווג מכורים למין כסוטים. בנוסף, קשה למטופל להכיר בכך שהוא מכור לדברים ש”כולם עושים” ולראות במעשיו משהו חריג.

 


בחן את עצמך: האם אתה סובל מהתמכרות למין – שאלון לגברים

בחן את עצמך: האם את סובלת מהתמכרות למין – שאלון לנשים

בחן את עצמך: האם אתה סובל מהתמכרות למין באינטרנט


 

התמכרות לאתרי פורנו באינטרנט

התפתחות הטכנולוגיה וכניסתו הדרמטית של האינטרנט לחיינו, העלתה את כמות המכורים לאתרים פורנוגרפיים. בעבר המכור היה צריך לצאת מביתו, להוציא כסף כדי לרכוש מגזין, או קלטת וידאו ובעיקר להתמודד עם סכנת הבושה שמא יפגוש אדם שהוא מכיר. כיום הסמארטפון, הטאבלט, או המחשב הנייד בשילוב עם ההיצע ההולך וגדל של אתרי פורנוגרפיה, מאפשרים גישה לחומרים אלו ללא טרחה וסיכון והופכים את תופעת ההתמכרות הזו לנפוצה ביותר.

 

הטיפול בהתמכרות למין

פנייה לעזרה מקצועית לצורך גמילה חשובה מאוד. מטרתה אינה להימנע מקיום יחסי מין, או פגישות רומנטיות, כמו בהתמכרות לסמים ולאלכוהול, אלא להחזיר למטופל את השליטה בנטיותיו לשם קיום חיים נורמאליים והנאה מפעילות מינית בריאה במסגרת מערכת יחסים חיובית.

 

הטיפול מתמקד בזיהוי הגורמים שהובילו להתמכרות ובטיפול ספציפי בהם, בהתחברות מחדש למציאות החיים, בבניית אמון של המטופל בעצמו, בשיקום מערכות חייו שנפגעו ובניתוב כוחותיו לאפיקים בריאים יותר.

 

האם ניתן להתמודד לבד עם התמכרות למין?

המציאות מלמדת כי ניסיון לצאת מההתמכרות למין לבד מביאה לייאוש ותסכול.
במרכז קשרים תמצא צוות טיפולי תומך ומקצועי בעל ניסיון מוכח בטיפול בסוגים שונים של התמכרויות למין והבאת המטופל להפסקת ההתמכרות ושינוי משמעותי בחייו.

 

המומחים של קשרים ילוו אותך מראשית הדרך, יתאימו לך תכנית טיפול אישית בדיסקרטיות מוחלטת ויתמכו בך לאורך תהליך השינוי האישי.

 

כפי שאנו עוזרים לרבים אחרים הסובלים מהתמכרות למין ופורנוגרפיה, אנו נכונים לסייע גם לך ולהציע לך טיפול מקצועי ואישי. עם הצוות המקצועי של מרכז קשרים אתה כבר לא לבד ויש לך עם מי לדבר.

 


בחן את עצמך: האם אתה סובל מהתמכרות למין – שאלון לגברים

בחן את עצמך: האם את סובלת מהתמכרות למין – שאלון לנשים

בחן את עצמך: האם אתה סובל מהתמכרות למין באינטרנט