צוות מרכז קשרים

טיפול במכור/ה

שרון אלקינס – מנהלת

בעלת תואר ראשון (BSW) ותואר שני (MSW) מהחוג לעבודה סוציאלית באוניברסיטה העברית בירושלים עם התמחות בטראומה, מוסמכת בפסיכותרפיה מטעם מכון אדלר, בוגרת מכון אדלר במסלול הנחיית הורים ומדריכה מוסמכת אשר הדריכה סטודנטים לתואר שני בעבודה סוציאלית מהאוניברסיטה העברית בירושלים ומאוניברסיטת בר- אילן.

 

שרון היא חלוצה ומומחית בעלת-שם בטיפול ובאבחון של התמכרויות.  באמתחתה ניסיון מקצועי עשיר ורב שנים במהלכן פרצה דרך בפיתוח טיפול אינטגרטיבי בהתמכרויות. היא פיתחה שיטת אבחון ייחודית המאפשרת, תוך זמן קצר, בחינה מעמיקה ויסודית של דפוסי התנהגות כדי לאשר את לשלול קיומה של התמכרות.  ב- 2007 הקימה וניהלה מרכז אמבולטורי לטיפול מערכתי במכורים למין, הימורים, סמים ואלכוהול.

שרון מנהלת את המרכז, מטפלת, מנחה קבוצות ומדריכה את הצוות. היא מרצה מבוקשת בפורומים ממשלתיים, אקדמאים ופרטיים.

טיפול במכור/ה

איילת ליפינסקי

עו"ס קלינית עם התמחות בטראומה.

תואר ראשון (B.S.W) בעו"ס באוניברסיטה העברית בירושלים

תואר שני (M.S.W) קליני, התמחות בטראומה ומצבי משבר, האוניברסיטה העברית בירושלים.

מדריכת סטודנטים לעבודה סוציאלית באוניברסיטת בר אילן, הדרכת סטודנטים לתואר ראשון והשלמה לתואר שני בעו"ס.

רקע בטיפול בנוער וצעירים במצבי סיכון ומשבר, הקמה וניהול מועדון לנוער בסיכון והדרכת צוות מדריכי נוער.

טיפול במשפחות בתחום הצרכים המיוחדים וחינוך מיוחד וכן ליווי מקצועי של בי"ס וגנים של חינוך מיוחד במודיעין.

מדריכת הורים בגישת הטיפול של "הסמכות החדשה" מטעם ביה"ס להתנהגות בלתי אלימה.

טיפול בבן/בת הזוג

גיל תמיר

עובד סוציאלי בעל תואר שני – M.S.W ומנחה קבוצות- מטעם אוניברסיטת תל אביב.

ניסיון של מעל 20 שנה בעבודה חינוכית וטיפולית עם בני נוער. בחינוך הפורמאלי, הבלתי פורמאלי ומסגרות טיפוליות.

ניהל והוביל תכניות ייחודיות לשילובם בחברה של בני נוער בסיכון, פיתח תכניות חינוכיות להעצמה של בני נוער וטיפול באלימות והתנהגויות שליליות. בין היתר בשיתופי פעולה עם רשות חסות הנוער, כלא אופק לנערים, משרד הרווחה, ואוניברסיטת ת"א.

מנחה קבוצות טיפוליות לגברים להתמודדות וניהול כעסים, אבהות, זוגיות וגבריות.

מטפל בבני נוער, הדרכות הורים וליווי והדרכה של צוותים חינוכיים וטיפוליים.

נשוי ואב לארבעה.

טיפול במשפחה

מירי ניקריטין

BA בפסיכולוגיה מאוניברסיטת בר אילן. MA במדעי הקוגניציה וייעוץ חינוכי באוניברסיטה העברית, פסיכותרפיסטית מוסמכת מטעם מכון אדלר, וכן מטפלת משפחתית ומנחת הורים. מומחיות בתחום טיפול בילדים ובני משפחותיהם המתמודדים עם הפרעות תקשורת, הפרעות פסיכיאטריות והפרעות התנהגות, עם הכשרה בניתוח התנהגות מטעם אוניברסיטת תל אביב, והדרכת הורים לפי גישת הסמכות ההורית החדשה של חיים עומר, מוסמכת לטפל בגישת DBT בתחום של הפרעות ויסות למתבגרים ומבוגרים.
מדריכה מטעם משרד החינוך במסגרות חינוכיות על כל רצף הגילאים במחוז ירושלים בתחום התמודדות עם לקויות מורכבות אצל ילדים בדגש על טיפול בתחום הפרעות ההתנהגות והפסיכיאטריה של הילד, הליווי כולל הדרכה שוטפת של צוותים חינוכיים, הדרכה למדריכות למומחיות התחום שעוסקות בנושאים אלו, והעברת השתלמויות למטפלים ואנשי חינוך.
מטפלת במתבגרים ובני משפחותיהם המתמודדים עם חרדות , קשיים התנהגותיים והפרעות תקשורת או קשיים חברתיים שונים.

טיפול במשפחה

יוני אלקינס

 

בעל תואר ראשון (BSW) ותואר שני (MSW) במגמת טיפול ישיר עם התמחות בטראומה, מבית הספר לעבודה סוציאלית של האוניברסיטה העברית. מוכר כמטפל מוסמך בשיטת EMDR מטעם EMDR אירופה ונמצא בתהליך הכשרה להיות מדריך לשיטת טיפול זו.

 

יוני שירת במשך שנים כקב"ן בצה"ל, שם טיפל בחרדות, דיכאון, הפרעות הסתגלות, משברים ומגוון סוגים של טראומה (חטיפה, אונס ופגיעות מיניות אחרות, מחלות, ותגובות קרב). בשירות המילואים שלו מדריך ומאמן קב"נים חדשים ורופאים באיתור וטיפול ראשוני בתגובות קרב בשטח, ומטפל בתגובות קרב בשטח בזמן חירום. כמו כן מטפל אחת לשבוע ביחידה לתגובות קרב של משרד הביטחון בחיילי מילואים עם תגובות פוסט טראומטיות ללחימה. בנוסף לעבודתו בטיפול בהתמכרויות במרכז "קשרים", הוא עובד כעוזר מחקר באוניברסיטה העברית בתחום השכול, מרצה בפורומים אקדמאיים ומקצועיים בעיקר בתחום הטראומה, ובעל קליניקה פרטית.

 

טיפול במכור/ה

מדריכים

המדריכים במרכז הם מכורים שעברו טיפול בעצמם ונקיים לפחות שנתיים. הם מקבלים הדרכה צמודה ממנהלת המרכז.